Pikaluistelu

  • Suurenna fontin kokoa
  • Fontin oletuskoko
  • Pienennä fontin kokoa
Etusivu / Kilpailut ja tulokset

Kilpailut ja tulokset 2019-2020

Sähköposti Tulosta PDF
Kilpailut ja tulokset 2019-2020

PVM Kilpailu Kilpailuvastaava / Vastuuvalmentaja
Sähköinen ilmoittautumislomake 
Aikataulu ja parijärjestys
Tulokset
14.11.2019
Torstaikisat
Salin, Juoni



16-17.11.2019
Season Opening Race
Santtila, Niemi, Lassila



28.11.2019
Torstaikisat




30.11.2019
Juhani Järvisen muistokilpailut, Helsinki




7.12.2019
Pingu Race




12.12.2019
Torstaikisat
Rintala Sami



14-15.12.2019
Eevi Huttusen memorial, Kuopio




19.12.2019
Tonttutonni
Koivupuisto



11.1.2020 Clas Thunbergin muistokilpailut, Helsinki
16.1.2020
Torstaikisat
Päivölä



24-26.1.2020
Sprintti ja matkakohtaiset SM-kisat
Johtokunta



30.1.2020
Torstaikisat




8-9.2.2020
Hopealuistin finaali ja nuorten SM, Helsinki




13.2.2020
Seuran mestaruuskisat




20.2.2020 Torstaikisat Prisada
5.3.2020 Torstaikisat Yli-Ilkka
7-8.3.2020
Yleisluistelijoiden SM-kisat, Kuopio




14-15.3.2020
Season Closing Race
Johtokunta





Keltaisella merkatut kilpailut järjestetään muualla kuin Seinäjoella. Niihin ilmoittautuminen sähköisen linkin kautta vain SU:n luistelijoille.


Kilpailut ja tulokset 2018-2019

PVM Kilpailu Kilpailuvastaava Sähköinen ilmoittautumislomake 
Aikataulu ja parijärjestys
Tulokset
15.11.2018 Torstaikisat Niemi http://bit.ly/torstai151118 tulokset
17-18.11.2018 Season Opening Race Koivupuisto, Lehtonen https://bit.ly/2QumDf4 aikataulu

parijärjestys
tulokset
1.12.2018 Pingu race Santtila, Juoni http://bit.ly/Pingurace2018 aikataulu


parijärjestys
tulokset


massantulokset
8.12.2018 Juhani Järvisen muistokilpailut, Helsinki http://bit.ly/jarvinen2018
13.12.2018 Torstaikisat Päivölä bit.ly/Torstai131218 tulokset
20.12.2018 Tonttutonni Mamagerit http://bit.ly/tonttutonni2018 tulokset
22-23.12.2018 Yleisluistelijoiden SM-kilpailut, Helsinki
5.1.2019 Clas Thunbergin muistokilpailut, Helsinki
10.1.2019 Torstaikisat Lassila

http://bit.ly/Torstai100119

tulokset
18-20.1.2019 Sprinttereiden SM-kisat + matkakohtaiset Johtokunta http://bit.ly/matkakohtaiset2019 Aikataulu


Parijärjestys
tulokset
26.1.2019 Kalevan kierros Prisada Suomisport
26.1.2019 Nuorten MC, Helsinki
2-3.2.2019 Junioreiden SM-kilpailut/Hopealuistinfinaali, Pori
14.2.2019 Torstaikisat / SU:n mestaruuskisat

MATKAT

Pikaluistelukoulu: 100m
E ja F -juniorit: 100m, 500m
Miehet, Naiset, A, B, C ja D-juniorit: 100m, 1500m

Siro

http://bit.ly/SUmestaruuskisat2019

tulokset
16.2.2019 Valkeakosken kansalliset, Valkeakoski http://bit.ly/valkeakoskikansalliset2019
21.2.2019 Torstaikisat
pikkurata: 300m, 1500m
isorata: 500m, 1000m, 5000m
Rintala, Hiltunen

http://bit.ly/Torstaikisat21022019

tulokset
23-24.2.2019 Country match NOR-SWE-FIN-DK/UK, Hamar, Norja
1-2.3.2019 Viking race, Heerenveen, Hollanti
9-10.3.2019 Season Closing Race Rintala/Hiltunen, Rintala

http://bit.ly/seasonclosing2019


http://bit.ly/SeasonclosingMastercup


Aikataulu2.pv

Lähtölista2.pv
Tulokset 1.pv

Tulokset 2.pv

EDELLISTEN KAUSIEN TULOKSET: ARKISTO - > TIEDOTTEET

15.11.2018

17-18.11.2018

1.12.2018

8.12.2018

13.12.2018

20.12.2018

22-23.12.2018

5.1.2019

10.1.2019

18-20.1.2019

26.1.2019

26.1.2019

2-3.2.2019

14.2.2019

16.2.2019

21.2.2019

23-24.2.2019

1-2.3.2019

9-10.3.2019

Normal 0 21 false false false FI JA X-NONE
Viimeksi päivitetty 02.11.2019 23:25