25.3.2017
SEINÄJOEN URHEILIJOIDEN LUISTELIJOIDEN ENNÄTYKSET
KOTIMAA ja ULKOJÄÄT           ULKOMAAT, HALLI ja VUORISTO      
LUISTELIJA SARJA 100 m 300 m 500 m 1000 m 1500 m 3000 m 5000 m 10000 m 100 m 300 m 500 m 1000 m 1500 m 3000 m 5000 m
AATU HAUTAMÄKI M 0:10,25 0:30,85 0:38,77 1:18,63 2:04,08 4:36,01 8:04,09 0:37,46 1:14,42 1:56,65 4:21,19
JUHO JÄÄSKELÄINEN M 0:10,63 0:30,78 0:39,39 1:18,91 2:04,23 4:37,36 8:12,66 0:37,85 1:14,88 1:56,59 4:17,16
JONI KANGASMÄKI M 0:11,68 0:45,38
PEKKA KOSKELA M 0:09,89 0:35,79 1:12,50 1:53,54 4:10,39 7:35,09 16:30,16 0:09,49 0:34,36 1:07,00 1:51,52 4:13,79
LAURI LINDEN M 0:10,51 0:28,40 0:38,74 1:20,20 2:03,32 4:23,70 7:35,39 15:57,22 0:38,29 1:16,37 2:02,83 4:13,67 7:36,06
JUUSO KÄENMÄKI M 0:10,87 0:36,31 0:39,99 1:21,81 2:06,35 4:37,12 7:57,54 16:40,02 0:39,62 1:19,13 2:01,47 4:27,29 7:32,85
LAURI LINDEN M 0:10,51 0:28,40 0:38,74 1:20,20 2:03,32 4:23,70 7:35,39 15:57,22 0:38,29 1:16,37 2:02,83 4:13,67 7:36,06
LAURI POTKA M 0:10,48 0:27,40 0:38,05 1:17,11 2:03,08 4:31,01 8:02,15 17:03,36 0:37,14 1:13,28 1:54,10 4:19,51
MIIKA POTKA M 0:11,08 0:29,10 0:41,81 1:24,81 2:28,08 5:21,00 0:40,33 1:20,26
JUHA RINTALA M 0:12,08 0:44,90 1:33,20 2:28,10
TOMMI PULLI M 0:10,67 0:27,95 0:35,81 1:10,64 1:57,19 4:13,28 7:24,50 16:05,15 0:35,70 1:08,92 1:45,82 3:47,36 6:46,61
JARKKO VIERTOLA M 0:10,70 0:27,82 0:39,65 1:21,66 2:03,94 4:33,40 7:50,42 16:15,23 0:38,95 1:17,47 1:58,97 4:22,09 7:29,58
VALLE VIERTOLA M 0:10,91 0:29,34 0:39,58 1:22,49 2:14,74 5:11,11 8:54,89 0:33,61 0:39,11 1:20,25 2:06,63 4:48,06
MATTI YLI-OJANPERÄ M 0:10,21 0:26,30 0:38,78 1:19,31 2:05,51 4:47,18 8:23,28 0:37,65 1:15,45 1:57,68 5:10,68
TUOMAS NIEMINEN M30 0:10,00 0:37,09 1:14,68 1:58,22 4:27,65 8:31,07 17:46,22 0:10,07 0:35,21 1:09,53 1:50,92
TIMO RISKU M30 0:11,20 0:28,57 0:41,63 1:23,99 2:12,24 4:44,21 8:32,56 0:41,30 1:22,91
JUHA SANTTILA M40 0:11,42 0:44,89 1:32,88 2:26,09 5:16,84 9:49,00 0:44,13 1:31,32
ARI HILTUNEN M45 0:11,53 0:43,95 1:30,01 2:19,51 4:56,68 8:16,20 17:20,00
MIKKO YLI-OJANPERÄ M45 0:11,63 0:30,38 0:45,51 1:36,13 5:46,05
ANSSI KALLINEN M50 0:12,43 0:50,64 2:48,92
TAPANI RENKO M60 0:11,23 0:40,70 1:25,70 2:06,60 4:21,80 7:27,48 15:21,60 0:41,10 2:07,82 4:26,80 7:38,74
MATTI LATVALA M70 0:14,72 0:54,43 1:50,10 2:49,52 5:38,00 9:53,36 20:24,00
KATI LEHTONEN N45 0:15,15 0:59,15 2:02,05 3:06,04 6:44,64 0:58,97 2:03,41
                                 
SUSANNA POTKA N 0:11,61 0:30,00 0:43,10 1:28,20 2:18,23 5:01,01 8:52,33 0:11,61 0:40,73 1:21,38 2:06,24 4:50,30
ANNELI RISKU N 9:01,00 0:42,09 1:24,29 2:14,00 4:47,72
PIPSA HILTUNEN N 0:13,24 0:36,09 0:49,66 1:40,17 2:36,19 5:44,38 0:50,56 1:39,90 2:34,21 5:30,46
ROOSA HILTUNEN N 0:13,77 0:34,34 0:52,18 1:47,58 2:44,01 5:57,24 10:39,49 0:52,67 1:59,33 2:46,69
TUULI HYTTINEN N 0:11,84 0:34,22 0:45,09 1:35,46 2:30,01 5:35,82 0:44,37 1:30,74 2:21,05 5:28,43
KRISTIINA KESKI-OPAS N 0:12,25 0:34,20 0:47,95 1:42,18 2:37,65 5:51,40 0:47,69 1:37,82 2:34,59
SUSANNA LEHTINIEMI N 0:12,10 0:33,49 0:45,57 1:33,03 2:29,21 5:31,26 9:56,94 0:44,05 1:28,78 2:19,55 5:17,82
ELINA RISKU N  0:10,95 0:28,80 0:40,48 1:24,67 2:14,09 4:59,15 9:05,31 0:38,70 1:18,19 2:03,57 4:26,78
VEERA SARKANEN N 0:12,57 0:35,34 0:45,07 1:31,24 2:21,58 5:17,22 9:20,45 0:43,81 1:27,19 2:12,53 4:53,06
MAIJA YLI-OJANPERÄ N 0:12,10 0:32,03 0:47,34 1:39,32 2:39,27 5:42,39 0:46,18 1:37,41 2:31,87
                                 
PIRJO AROLA A-tytöt #VIITTAUS! ####### ####### ####### ####### ####### ######## #######
ANTTI JÄÄSKELÄINEN A19-pojat 0:10,80 0:28,20 0:41,89 1:28,40 2:17,87 5:14,35 8:53,38 0:41,48 1:22,81 2:13,84 4:52,50
#VIITTAUS! ######## #VIITTAUS! ####### ####### ####### ####### ####### ######## ####### ####### ####### ####### ####### ####### ####### #######
                                 
JAAKKO HAUTAMÄKI A19-pojat 0:11,14 0:31,60 0:41,03 1:22,57 2:09,88 4:35,96 7:42,30 15:55,37 0:32,30 0:39,55 1:19,51 2:00,75 4:12,19
JUHO-JAAKKO YLI-ILKKA A19-pojat 0:10,65 0:27,37 0:38,58 1:17,60 2:01,60 4:29,19 8:07,78 17:11,37 0:29,05 0:37,32 1:14,57 1:56,20 4:13,01
                                 
MIRA HAUTAMÄKI A19-tytöt 0:12,19 0:31,92 0:45,49 1:34,77 2:24,19 5:16,05 9:16,14 0:45,20 1:30,15 2:24,69 5:14,66
AINO HOLKKOLA A19-tytöt 0:12,82 0:32,53 0:49,65 1:45,38 2:44,66 6:21,54 0:47,38 1:39,00 2:35,69
AINO HOLKKOLA A19-tytöt 0:12,82 0:32,53 0:49,65 1:45,38 2:44,66 6:21,54
KATRIINA KESKI-OPAS A19-tytöt 0:12,11 0:31,10 0:44,92 1:32,89 2:26,22 5:27,92 9:36,16 0:31,10 0:44,14 1:28,52 2:23,23 5:17,99
EMILIA LOUNATVUORI A19-tytöt 0:13,17 0:32,94 0:51,61 1:47,70 2:50,01 0:32,94 0:48,74 1:39,55 2:33,28
                                 
NIKO HEMMINKI B17-pojat 0:13,56 0:36,87 0:49,53 1:45,63 2:47,68 0:51,15
EERO JÄÄSKELÄINEN A19-pojat 0:11,43 0:29,06 0:43,09 1:27,98 2:20,54 5:06,30 0:41,13 1:24,98 2:11,78 4:43,94
ROBERT RINTA-UPPA C15-pojat 0:13,71 0:34,13 0:55,31 1:58,14 3:02,32 0:38,58 0:55,31 1:59,18
MIKAEL KALLINEN B17-pojat 0:12,62 0:36,98 0:49,03 1:41,49 2:42,46 0:36,98 0:49,87 2:08,96
                                 
JANINA PIRHONEN B17-tytöt 0:18,41 1:32,26 3:25,28
MIRA PORKKALA B17-tytöt 0:57,06 3:15,43
                                 
PETTERI LEHTINIEMI C15-pojat 0:11,76 0:40,16 0:43,52 1:33,76 2:30,68 6:32,40 10:07,90 0:40,16 0:42,22 1:30,14 2:20,28
JUUSO LEHTONEN C15-pojat 0:11,58 0:31,94 0:44,06 1:35,73 2:30,09 5:48,66 10:25,46 0:35,30 0:42,17 1:28,47 2:18,67
ILA KORKONEN C15-pojat 0:14,38 0:37,94 0:54,68 1:58,34 3:17,99
#VIITTAUS! ######## #VIITTAUS! ####### ####### ####### ####### ####### ########
EMILIA LOUNATVUORI A19-tytöt 0:13,17 0:32,94 0:51,61 1:47,70 2:50,01 0:32,94 0:48,74 1:39,55 2:33,28
HELI MAKKONEN D-tytöt 1:00,46 2:13,15 3:19,79
TUDOR PRISADA C15-pojat 0:11,17 0:31,99 0:44,20 1:32,52 2:29,27 5:55,30 0:11,89 0:30,54 0:41,90 1:25,53 2:23,15
TOPI HILTUNEN D13-pojat 0:13,10 0:34,18 0:56,89 2:05,40 3:13,25 0:34,48 0:56,89
KALLE KÄENMÄKI D13-pojat 0:16,54 0:44,73 1:13,52
                                 
ENNA ARVOLA C15-tytöt 0:13,35 0:36,62 0:52,58 1:49,04 2:59,74 6:29,58 0:50,24 1:43,16
ANNI RINTA-KETURI C15-tytöt 0:12,65 0:32,10 0:47,82 1:41,65 2:39,40 6:21,10 0:32,95 0:45,95 1:33,88 2:30,66
ELIAS SANTALA E10-pojat 0:18,97 1:04,98
SINI SIRO C15-tytöt 0:11,95 0:32,71 0:45,44 1:37,42 2:36,24 6:16,51 0:43,90 1:25,99 2:23,11
#VIITTAUS! ######## #VIITTAUS! ####### ####### ####### ####### ####### ######## #######
                   
HETA KORKONEN D13-tytöt 0:15,35 0:42,99 1:14,74 2:54,03
                                 
URHO HILTUNEN D13-pojat 0:12,34 0:31,32 0:48,66 1:40,19 6:12,53 0:47,50 1:39,62
MATIAS KOIVUPUISTO D13-Pojat 0:14,63 0:38,22 1:01,78 2:10,13 3:25,39 7:17,29
SEBASTIAN LEHTONEN D13-pojat 0:14,33 0:37,39 1:04,29 2:17,06
IIVARI PELTONEN D13-pojat 0:14,12 0:42,56 1:03,46 2:27,82 3:57,14
JOEL MYLLYKALLIO D13-pojat 0:15,34 0:45,35 1:13,27 2:41,99
JOONATAN SALIN D13-pojat 0:14,67 0:42,82 1:06,87 2:27,48 3:44,28 8:39,15 1:08,94 2:31,31
SAMPSA SANTTILA D13-pojat 0:12,53 0:32,35 0:50,97 1:43,77 2:42,68 5:35,58 9:38,39 0:49,23 1:41,61
                                 
CHARLOTTA KALLINEN D13-tytöt 0:15,61 0:41,76 1:05,46 2:37,07
VEERA LEHTONEN D13-tytöt 0:13,07 0:34,14 0:53,14 1:55,95 3:03,82 6:28,67 0:50,40 1:48,47
JANETTE PIRHONEN D13-tytöt 0:13,27 0:34,16 0:53,03 1:52,11 3:06,39 6:40,27 0:50,67 2:00,13
MILA SIRO D13-tytöt 0:13,05 0:37,51 0:53,10 1:55,56 3:04,05 6:56,02 0:54,71
                                 
JOONA PELTONEN E11-pojat 0:15,51 0:45,71 1:16,03 2:41,25
SOFIA YLI-ILKKA D13-tytöt 0:13,77 0:33,72 0:55,41 2:01,70 3:14,41 0:54,95
PIETARI AUNULA E11-pojat 0:13,77 0:34,65 0:58,02 1:59,62 3:11,61
EERO PÄIVÖLÄ E11-pojat 0:14,55 0:38,43 1:06,36 2:13,43 1:02,58 2:11,38
LUKA RINTALA E11-pojat 0:12,90 0:33,03 0:53,80 1:53,62 2:57,52 6:28,63 0:55,27 1:57,01
EEMELI LASSILA F9-Pojat 0:17,21 0:50,41 1:23,92 2:56,85 4:22,33
EEKA RINTALA F9-pojat 0:14,94 0:39,72 1:07,81 2:21,25 3:37,54
VEIKKA SANTTILA F9-pojat 0:16,75 0:46,23 1:21,12 2:38,20 4:20,43
OLIVER KALLIO G7-Pojat
SEEMI SYRI G6-Pojat 0:26,93
TUURI ALEKSI G6-Pojat 0:23,14
TOMMOLA OLIVER G6-Pojat 0:37,51
                                 
LAURA LAITASAARI E11-tytöt 0:13,94 0:35,75 1:00,01 2:11,33
JARKKO LEHTINIEMI E10-pojat 0:18,25 1:01,83 3:28,00
JENNA HEMMINKI E10-tytöt 0:18,76 0:52,24 1:38,02 3:17,58
NELMA ARVOLA F9-tytöt 0:17,13 0:53,72 1:30,12
OONA KOIVUPUISTO F9-Tytöt 0:18,63 0:49,05 1:27,73 2:54,47 4:46,99
WIIVI-ALINA PELTONEN F9-tytöt 0:24,45 0:58,29 1:44,19
SAAGA RINTALA F9-tytöt 0:17,25 0:49,59 1:25,66 3:13,76 5:05,51
MEEA SIRO F8-tytöt 0:17,86 0:56,88 1:41,55 3:40,89
LILIANA KAITOLA G7-tytöt 0:34,31 1:36,42 2:58,14
ELLA KUUSISTO G7-tytöt 0:37,84
HILJA HILTUNEN G6-tytöt 0:27,15
EEVI KOIVUPUISTO G6-tytöt 0:30,09 1:43,04
JESSICA REINIKKA G6-tytöt 0:56,55 1:56,42
JINNA SAARI G6-tytöt 0:42,95