9.4.2015
SEINÄJOEN URHEILIJOIDEN LUISTELIJOIDEN KAUDEN 2014-15 PARHAAT AJAT
KOTIMAA ja ULKOJÄÄT               ULKOMAAT, HALLI ja VUORISTO      
LUISTELIJA SARJA 100 m 300 m 500 m 1000 m 1500 m 3000 m 5000 m 10000 m 100 m 300 m 500 m 1000 m 1500 m 3000 m 5000 m
JUHO JÄÄSKELÄINEN M 0:40,36 2:10,62 5:00,20 9:16,45 0:38,43 1:17,87
PASI KOSKELA M
JONI KANGASMÄKI M 0:11,68 0:45,38
PEKKA KOSKELA M 0:36,42 1:14,32 0:35,31 1:10,31
LAURI LINDEN M 0:40,64 4:42,57 8:12,40
TUOMAS NIEMINEN M30 0:39,41 1:19,09
LAURI POTKA M
MIIKA POTKA M
JUHA RINTALA M
JUUSO KÄENMÄKI M 0:40,19 1:21,94 2:08,10 4:38,22 7:57,54 17:14,23 0:39,90 1:20,12 2:02,65 4:27,29
LAURI LINDEN M 0:40,64 4:42,57 8:12,40
TOMMI PULLI M 0:37,18 1:59,41 0:36,23 1:11,08 1:50,54
JARKKO VIERTOLA M 0:11,17
MATTI YLI-OJANPERÄ M 0:10,21 0:38,78 1:19,31 2:05,51 9:06,37 0:38,17 1:16,75 1:59,41
TUOMAS NIEMINEN M30 0:39,41 1:19,09
TIMO RISKU M30 0:11,44 0:43,72
JUHA SANTTILA M35 0:11,51 0:44,89 1:32,88 2:26,09 5:16,84 0:45,31
ARI HILTUNEN M45 0:47,09 1:38,42 2:27,33 9:23,77 18:32,95
MIKKO YLI-OJANPERÄ M45
KALLE LÄHDESMÄKI M55
ARI MÄENPÄÄ M45
ANSSI KALLINEN M50 0:12,43 0:50,79
TAPANI RENKO M60 0:45,88 1:33,08 2:31,62 0:44,43 1:28,51 2:06,60
MATTI LATVALA M70
KATI LEHTONEN N45 0:15,15 0:59,26 2:02,05 3:11,54 6:44,64
                                 
SUSANNA POTKA N
#VIITTAUS! ####### #######
ANNELI RISKU N
ROOSA HILTUNEN N 0:14,61 0:52,65 1:47,58 2:44,01 6:04,71 10:43,44 0:53,06
SUSANNA LEHTINIEMI N 0:12,20 0:46,27 1:35,40 0:44,96 1:31,02
TUULI HYTTINEN N 0:48,11
KRISTIINA KESKI-OPAS N
ELINA RISKU N  0:10,95 0:41,06 1:25,81 0:39,28 1:20,79
MAIJA YLI-OJANPERÄ N
                                 
AATU HAUTAMÄKI A19-pojat 0:38,77 1:19,82 2:04,10 8:25,36 17:47,12 0:38,01 1:15,44 1:57,00 4:36,44
VALLE VIERTOLA A19-pojat 0:10,95 0:41,39 1:25,05 2:15,63 5:11,11 8:54,89 0:40,32 1:22,51 2:07,17
                                 
PIRJO AROLA A-tytöt
MARWAN HADDARA A19-pojat
ANTTI JÄÄSKELÄINEN A19-pojat
PIPSA HILTUNEN A19-tytöt 0:49,89 1:40,17 2:36,19 5:44,38 0:51,56
VEERA SARKANEN A19- tytöt 0:45,07 1:31,24 2:21,58 5:17,22 0:44,22 1:27,48 2:14,32 4:56,10
                                 
AINO HOLKKOLA A19-tytöt
JUHO-JAAKKO YLI-ILKKA B17-pojat 0:38,85 1:17,60 2:01,60 4:29,19 8:15,74 18:36,18 0:37,80 1:14,96 1:56,20 4:13,01
JAAKKO HAUTAMÄKI B17-pojat 0:11,14 0:41,03 1:23,44 2:11,45 4:38,48 7:58,86 16:34,27 0:40,61 1:20,78 2:05,07 4:22,31
EMILIA LOUNATVUORI B17-tytöt
                                 
KATRIINA KESKI-OPAS B17-tytöt 0:12,11 0:45,18 1:32,89 2:26,22 5:29,28 9:36,16 0:44,14 1:30,82 2:23,47
                                 
NIKO HEMMINKI C15-pojat 0:13,72 0:49,53 1:45,63 2:47,68 0:51,15
MIKAEL KALLINEN C15-pojat 0:12,69 0:49,03 1:41,49 2:42,46 0:49,87
NIKO RINTA-KETURI C15-pojat 0:49,39 2:48,32
AINO HOLKKOLA A19-tytöt
                                 
ILA KORKONEN C15-pojat
#VIITTAUS! ####### ####### ####### ####### ####### ####### ####### ####### #######
PETTERI LEHTINIEMI D13-pojat 0:12,46 0:49,80 1:46,94 2:58,33 6:32,40 11:20,11 0:46,61 1:40,25
JUUSO LEHTONEN D13-pojat 0:12,55 0:31,94 0:50,54 1:49,68 2:51,64 6:15,85 11:19,84 0:50,63
TUDOR PRISADA D13-pojat 0:11,64 0:47,92 1:40,41 2:39,26 5:55,30 0:11,89 0:45,37 1:35,50 2:30,67
                                 
EMMA KUPARINEN D13-tytöt
ENNA ARVOLA D13-tytöt 0:14,03 0:55,83 1:57,84 3:03,62 6:29,58 0:53,12
ANNI RINTA-KETURI D13-tytöt 0:13,28 0:32,10 0:50,73 1:48,39 2:50,67 0:48,86 1:42,54
SINI SIRO D13-tytöt 0:11,95 0:43,42 0:46,46 1:38,50 2:37,03 6:16,51 0:45,80 1:38,28
                                 
IIVARI PELTONEN E11-pojat 0:15,27 0:42,56 1:12,25 2:39,73
TOPI HILTUNEN D13-pojat
KALLE KÄENMÄKI D13-pojat
URHO HILTUNEN E10-pojat 0:12,77 0:32,46 0:53,96 1:51,52 0:56,65
SEBASTIAN LEHTONEN E10-pojat 0:14,33 0:37,39 1:04,29 2:17,06
JOONATAN SALIN E10-pojat 0:16,08 0:44,22 1:24,92 2:58,12
SAMPSA SANTTILA E10-pojat 0:13,56 0:34,24 0:55,17 1:55,87 6:20,25 0:56,50
                                 
SOFIA YLI-ILKKA D13-tytöt
LAURA LAITASAARI E11-tytöt
VEERA LEHTONEN E11-tytöt 0:13,54 0:34,14 0:58,51 2:05,00 3:23,99 6:42,66 0:55,83
MILA SIRO E11-tytöt 0:14,16 0:37,51 1:01,22 2:12,99 7:57,28
CHARLOTTA KALLINEN E10-tytöt 0:15,61 0:42,61 1:15,90 2:42,92
JANETTE PIRHONEN E10-tytöt 0:14,02 0:34,78 0:58,86 2:00,52 6:48,65 1:03,79
                                 
JOONA PELTONEN E11-pojat
PIETARI AUNULA F9-pojat 0:17,26 0:47,07 1:36,84
EERO PÄIVÖLÄ F9-pojat 0:16,15 0:44,23 1:13,59 2:40,62
LUKA RINTALA F9-pojat 0:14,11 0:36,60 1:01,84 2:11,71 3:30,15 8:00,07 0:59,01
                                 
JENNA HEMMINKI F8-tytöt
EEKA RINTALA G7-pojat 0:16,80 0:50,03 1:30,73 3:41,10
                                 
NELMA ARVOLA G7-tytöt 0:19,19 1:00,95 2:34,67
WIIVI-ALINA PELTONEN G7-tytöt 0:24,45 1:11,15
SAAGA RINTALA G7-tytöt 0:18,57 0:55,25 1:43,10 4:21,01
LILIANA KAITOLA G6-tytöt 0:34,31 1:36,42 2:58,14