19.3.2014
SEINÄJOEN URHEILIJOIDEN LUISTELIJOIDEN KAUDEN 2013-14 PARHAAT AJAT
KOTIMAA ja ULKOJÄÄT     ULKOMAAT, HALLI ja VUORISTO    
LUISTELIJA SARJA 100 m 300 m 500 m 1000 m 1500 m 3000 m 5000 m 10000 m 100 m 300 m 500 m 1000 m 1500 m 3000 m 5000 m
JUHO JÄÄSKELÄINEN M 0:39,60 1:19,60 2:04,23 0:38,51 1:16,30 1:57,40
PASI KOSKELA M
JONI KANGASMÄKI M 0:46,76
PEKKA KOSKELA M 0:36,86 1:15,37 0:34,55 1:08,07
LAURI LINDEN M 0:10,61 0:39,76 1:22,48 2:06,07 4:41,16 8:05,77 16:18,54
TUOMAS NIEMINEN M 1:20,07
LAURI POTKA M
MIIKA POTKA M
JUHA RINTALA M
JUUSO KÄENMÄKI M 0:10,87 0:39,99 1:21,81 2:06,35 4:37,12 8:07,54 16:40,02 0:39,62 1:19,13 2:01,60 7:32,85
LAURI LINDEN M 0:10,61 0:39,76 1:22,48 2:06,07 4:41,16 8:05,77 16:18,54
TOMMI PULLI M 0:37,90 1:16,05 2:01,78 0:35,81 1:10,64
JARKKO VIERTOLA M
MATTI YLI-OJANPERÄ M 0:10,50 0:39,11 1:19,71 2:07,99 0:37,91 1:16,34 1:57,68
TIMO RISKU M30 0:11,60 0:43,70
JUHA SANTTILA M35 0:11,45 0:45,35 1:33,92 2:27,22
ARI HILTUNEN M40 0:12,27 0:46,23 1:44,92 2:31,19 9:18,52 18:58,01
MIKKO YLI-OJANPERÄ M45
KALLE LÄHDESMÄKI M55
ARI MÄENPÄÄ M45
ANSSI KALLINEN M45 0:12,52 0:51,17
TAPANI RENKO M60 0:11,73 0:45,61 1:32,70 2:24,54 5:22,08
MATTI LATVALA M70
         
SUSANNA POTKA N
#VIITTAUS! ####### #######
ANNELI RISKU N
TUULI HYTTINEN N 0:11,84 0:46,40 1:45,28
KRISTIINA KESKI-OPAS N 0:12,25 0:47,95 1:46,22 2:52,26
ELINA RISKU N  0:11,00 0:40,81 1:27,16 0:38,83 1:18,46 2:12,00
MAIJA YLI-OJANPERÄ N 0:12,81 0:48,32
         
AATU HAUTAMÄKI A19-pojat 0:39,81 1:21,13 2:06,73 4:36,01 8:04,09 0:37,90 1:16,06 1:59,54 4:21,19
         
PIRJO AROLA A-tytöt
MARWAN HADDARA A19-pojat
ANTTI JÄÄSKELÄINEN A19-pojat
PIPSA HILTUNEN A19-tytöt 0:13,46 0:51,85 1:41,83 2:40,93 5:46,90
ROOSA HILTUNEN A19-tytöt 0:13,77 0:52,18 1:48,05 2:47,05 6:10,80 10:44,16
SUSANNA LEHTINIEMI A19-tytöt 0:12,15 0:45,84 1:33,71 2:31,57 5:34,69 10:15,83 0:44,57 1:31,19 2:22,62 5:22,92
VEERA SARKANEN A19- tytöt 0:12,75 0:47,16 1:36,34 2:28,38 5:24,68 9:20,45 0:46,53 2:22,41 5:14,66
         
AINO HOLKKOLA B17-tytöt 0:49,86 1:49,79 2:54,80 6:21,54
EMILIA LOUNATVUORI B17-tytöt 0:52,31 1:52,72 2:56,68 6:27,25 0:51,13 1:46,02 2:41,06
         
VALLE VIERTOLA B17-pojat 0:11,29 0:42,86 1:28,06 2:23,04 5:13,03 0:41,42 1:24,50 2:14,71 4:48,06
JUHO-JAAKKO YLI-ILKKA B17-pojat 0:10,67 0:39,50 1:21,03 2:05,37 4:40,86 8:14,77 0:38,13 1:16,61 2:01,60 4:15,85
         
KATRIINA KESKI-OPAS C15-tytöt 0:12,33 0:46,31 1:37,37 2:34,69 0:44,59 1:34,19 2:26,77
AINO HOLKKOLA B17-tytöt 0:49,86 1:49,79 2:54,80 6:21,54
         
ILA KORKONEN C15-pojat
#VIITTAUS! ####### ####### ####### ####### ####### ####### ####### ####### #######
JAAKKO HAUTAMÄKI C15-pojat 0:11,40 0:42,06 1:26,19 2:17,32 4:50,82 8:22,25 0:41,84 1:26,38 2:09,94 4:33,08
ROBERT RINTA-UPPA C15-pojat
MIKAEL KALLINEN C15-pojat 0:12,62 0:50,33 1:48,47 2:49,84
NIKO RINTA-KETURI C15-pojat 0:12,75 0:49,50 1:42,70 2:43,62
         
CECILIA KALLINEN D13-tytöt 0:14,24 1:05,54 2:32,25
EMMA KUPARINEN D13-tytöt 0:13,81 0:56,69 1:59,41 3:11,51
VENLA LAITILA D13-tytöt
ANNI RINTA-KETURI D13-tytöt 0:13,20 0:32,22 0:53,96 1:52,53 3:02,31 6:21,10 0:50,73
SINI SIRO D13-tytöt 0:12,65 0:32,71 0:52,56 1:54,07 3:03,49 6:44,03 0:49,88
         
NIKO HEMMINKI D13-pojat 0:13,56 0:53,32 1:50,51 3:03,47
TOPI HILTUNEN D13-pojat
KALLE KÄENMÄKI D13-pojat
PETTERI LEHTINIEMI D13-pojat 0:13,96 0:57,87 2:07,21 3:08,51 7:02,02
JUUSO LEHTONEN D13-pojat 0:13,02 0:54,94 1:58,10 3:01,66 6:53,58 0:50,62
HETA KORKONEN D13-tytöt 0:15,35
         
ENNA ARVOLA E11-tytöt 0:14,66 0:36,62 1:01,72 2:06,75 3:31,09 6:59,36
HANNA VIRTANEN E11-tytöt 0:14,00 0:35,66 0:59,19 2:08,23
SOFIA YLI-ILKKA E11-tytöt 0:13,77 0:33,72 0:55,41 2:01,70
LAURA LAITASAARI E10-tytöt 0:13,94 0:35,75 1:00,01 2:11,33
HELKA LAITILA E10-tytöt 3:10,01
VEERA LEHTONEN E10-tytöt 0:13,87 0:35,05 1:01,03 2:13,36 3:28,84 7:02,90
MILA SIRO E10-tytöt 0:14,24 0:40,08 1:07,16 2:23,41
         
JOONA PELTONEN E11-pojat
TUDOR PRISADA E11-pojat 0:12,37 0:31,99 0:53,70 1:51,41 0:12,31 0:30,54 0:49,55 1:43,23
IIVARI PELTONEN E10-pojat
         
CHARLOTTA KALLINEN F9-tytöt 0:16,17 0:45,82 1:21,72 2:51,54
JANETTE PIRHONEN F9-tytöt 0:14,79 0:38,50 1:05,07 2:20,56 8:11,36
MINNA VIRTANEN F9-tytöt 0:42,48 1:11,80
         
URHO HILTUNEN F9-pojat 0:14,03 0:35,60 0:58,97 2:11,57
SEBASTIAN LEHTONEN F9-pojat 0:14,92 0:43,59 1:14,59 2:51,32
JOONATAN SALIN F9-pojat 0:17,16 0:51,50 1:33,48
SAMPSA SANTTILA F9-pojat 0:14,06 0:36,32 1:00,57 2:03,32 3:08,09 6:48,25
JARKKO LEHTINIEMI E10-pojat
         
PIETARI AUNULA F8-pojat 0:56,40 1:42,94
EERO PÄIVÖLÄ F8-pojat 0:18,23 0:56,24 1:33,58
LUKA RINTALA F8-pojat 0:14,78 0:39,83 1:07,17 2:34,98
NUUTTI LAINE G7-pojat 0:19,29 0:56,39 1:40,12 4:38,50
EEKA RINTALA G6-pojat 0:22,86 0:59,39
IISAI FUSS G5-pojat 0:26,97 1:42,95
         
NELLI-MARIA TUISKU F8-tytöt 0:17,50 0:58,50
JENNA HEMMINKI G7-tytöt 0:18,76 0:58,27
SAAGA RINTALA G6-tytöt 0:22,35 1:04,79