24.3.2013
SEINÄJOEN URHEILIJOIDEN LUISTELIJOIDEN ENNÄTYKSET
KOTIMAA ja ULKOJÄÄT   ULKOMAAT, HALLI ja VUORISTO  
LUISTELIJA SARJA 100 m 300 m 500 m 1000 m 1500 m 3000 m 5000 m 10000 m 100 m 300 m 500 m 1000 m 1500 m 3000 m 5000 m
JUHO JÄÄSKELÄINEN M 0:10,63 0:30,78 0:39,39 1:18,91 2:05,64 4:37,36 8:12,66 0:37,85 1:14,88 1:56,59 4:17,16
PEKKA KOSKELA M 0:09,89 0:35,79 1:12,50 1:53,54 4:10,39 7:35,09 16:30,16 0:09,49 0:34,36 1:07,00 1:51,52 4:13,79
LAURI LINDEN M 0:10,51 0:28,40 0:38,74 1:20,20 2:03,32 4:23,70 7:35,39 15:57,22 0:38,29 1:16,37 2:02,83 4:13,67 7:36,06
JUUSO KÄENMÄKI M 0:11,10 0:36,31 0:42,25 1:25,24 2:16,84 4:49,10 8:16,12 17:20,31 0:40,59 1:19,36 2:01,47 5:18,56 8:07,56
LAURI LINDEN M 0:10,51 0:28,40 0:38,74 1:20,20 2:03,32 4:23,70 7:35,39 15:57,22 0:38,29 1:16,37 2:02,83 4:13,67 7:36,06
LAURI POTKA M 0:10,48 0:27,40 0:38,05 1:17,11 2:03,08 4:31,01 8:02,15 17:03,36 0:37,14 1:13,28 1:54,10 4:19,51
MIIKA POTKA M 0:11,08 0:29,10 0:41,81 1:24,81 2:28,08 5:21,00 0:40,33 1:20,26
JUHA RINTALA M 0:12,08 0:44,90 1:33,20 2:28,10
TOMMI PULLI M 0:10,67 0:27,95 0:37,14 1:13,05 1:57,19 4:13,28 7:24,50 16:05,15 0:35,70 1:08,92 1:45,82 3:47,36 6:46,61
TIMO RISKU M 0:11,20 0:28,57 0:41,63 1:23,99 2:12,24 4:44,21 8:32,56 0:41,30 1:22,91
JARKKO VIERTOLA M 0:10,70 0:27,82 0:39,65 1:21,66 2:03,94 4:33,40 7:50,42 16:15,23 0:38,95 1:17,47 1:58,97 4:22,09 7:29,58
MATTI YLI-OJANPERÄ M 0:10,67 0:26,30 0:40,30 1:22,44 2:08,75 4:47,18 8:23,28 0:38,27 1:17,72 2:01,08 5:10,68
JUHA SANTTILA M35 0:11,92 0:47,29 1:40,33
ARI HILTUNEN M40 0:11,53 0:43,95 1:30,01 2:19,51 4:56,68 8:16,20 17:20,00
MIKKO YLI-OJANPERÄ M45 0:11,63 0:30,38 0:45,51 1:36,13 5:46,05
ANSSI KALLINEN M45 0:12,65 0:50,64 2:48,92
TAPANI RENKO M60 0:11,23 0:40,70 1:25,70 2:06,60 4:21,80 7:27,48 15:21,60 0:41,10 2:07,82 4:26,80 7:38,74
MATTI LATVALA M70 0:14,72 0:54,43 1:50,10 2:49,52 5:38,00 9:53,36 20:24,00
       
SUSANNA POTKA N 0:11,61 0:30,00 0:43,10 1:28,20 2:18,23 5:01,01 8:52,33 0:11,61 0:40,73 1:21,38 2:06,24 4:50,30
ANNELI RISKU N 9:01,00 0:42,09 1:24,29 2:14,00 4:47,72
SAANA HYTTINEN N 0:11,50 0:29,50 0:42,70 1:27,89 2:16,10 5:04,96 8:51,10 0:40,98 1:20,82 2:06,53 4:34,20
KRISTIINA KESKI-OPAS N 0:12,39 0:34,20 0:48,31 1:42,18 2:37,65 5:51,40 0:47,69 1:37,82 2:34,59
ELINA RISKU N  0:11,06 0:28,80 0:41,42 1:25,81 2:14,09 4:59,15 9:05,31 0:39,35 1:18,79 2:03,57 4:26,78
MAIJA YLI-OJANPERÄ N 0:12,10 0:32,03 0:47,34 1:39,32 2:39,27 5:42,39 0:46,18 1:37,41 2:31,87
       
PIRJO AROLA A-tytöt #VIITTAUS! ###### ###### ###### ###### ###### ######## #######
ANTTI JÄÄSKELÄINEN A19-pojat 0:10,80 0:28,20 0:41,89 1:28,40 2:17,87 5:14,35 8:53,38 0:41,48 1:22,81 2:13,84 4:52,50
#VIITTAUS! ######## #VIITTAUS! ###### ###### ###### ###### ###### ######## ####### ####### ####### ####### ###### ###### ###### ######
       
ROOSA HILTUNEN A19-tytöt 0:13,96 0:34,34 0:53,35 1:49,44 2:52,00 5:57,24 10:39,49 0:52,67 1:59,33 2:46,69
SUSANNA LEHTINIEMI A19-tytöt 0:12,10 0:33,49 0:45,57 1:33,03 2:29,21 5:31,26 9:56,94 0:44,05 1:28,78 2:19,55 5:17,82
       
AATU HAUTAMÄKI B17-pojat 0:10,78 0:30,85 0:40,40 1:22,43 2:11,16 4:42,13 0:39,38 1:18,92 2:04,56 4:25,91
VALLE VIERTOLA B17-pojat 0:11,11 0:33,61 0:43,60 1:31,92 2:25,29 5:18,96 0:33,61 0:41,80 1:25,94 2:16,18 4:53,91
       
PIPSA HILTUNEN B17-tytöt 0:13,24 0:36,09 0:50,60 1:45,82 2:46,45 5:49,98 0:50,56 1:39,90 2:34,21 5:30,46
MIRA HAUTAMÄKI A19-tytöt 0:12,19 0:31,92 0:45,49 1:34,77 2:24,19 5:16,05 9:16,14 0:45,20 1:30,15 2:24,69 5:14,66
AINO HOLKKOLA B17-tytöt 0:12,82 0:32,53 0:49,65 1:45,38 2:44,66 0:47,38 1:39,00 2:35,69
VEERA SARKANEN B17- tytöt 0:13,12 0:35,34 0:48,54 1:38,88 2:33,70 5:24,53 9:34,08 0:47,93 1:34,84 2:24,64 5:05,48
       
JAAKKO HAUTAMÄKI C15-pojat 0:11,75 0:31,60 0:44,56 1:29,42 2:23,38 4:58,68 8:32,93 0:32,30 0:43,49 1:27,38
EERO JÄÄSKELÄINEN A19-pojat 0:11,43 0:29,06 0:43,09 1:27,98 2:20,54 5:06,30 0:41,13 1:24,98 2:11,78 4:43,94
ROBERT RINTA-UPPA C15-pojat 0:13,71 0:34,13 0:55,31 1:58,14 3:02,32 0:38,58 0:55,31 1:59,18
JUHO-JAAKKO YLI-ILKKA C15-pojat 0:11,04 0:29,05 0:41,02 1:23,58 2:16,29 4:49,21 0:29,05 0:39,22 1:19,59 2:02,90 4:40,55
       
ILA KORKONEN C15-pojat 0:14,38 0:37,94 0:54,68 1:58,34 3:17,99
#VIITTAUS! ######## #VIITTAUS! ###### ###### ###### ###### ###### ######## #######
KATRIINA KESKI-OPAS C15-tytöt 0:12,25 0:31,10 0:47,77 1:40,35 2:39,39 0:31,10 0:45,87 1:33,89 2:27,52
EMILIA LOUNATVUORI C15-tytöt 0:13,17 0:32,94 0:51,61 1:47,70 2:50,01 0:32,94 0:48,74 1:39,55 2:33,28
HELI MAKKONEN D-tytöt 1:00,46 2:13,15 3:19,79
EMILIA LOUNATVUORI C15-tytöt 0:13,17 0:32,94 0:51,61 1:47,70 2:50,01 0:32,94 0:48,74 1:39,55 2:33,28
       
NIKO HEMMINKI D13-pojat 0:14,26 0:36,87 0:58,96 2:02,77 3:13,64
TOPI HILTUNEN D13-pojat 0:13,10 0:34,18 0:56,89 2:05,40 3:13,25 0:34,48 0:56,89
MIKAEL KALLINEN D13-pojat 0:13,74 0:36,98 0:54,58 1:56,05 3:04,60 0:36,98 1:00,24 2:08,96
JOONA KYTÖNIEMI D13-pojat 0:13,49 0:43,71 1:03,75 2:17,99 3:42,41
NIKO RINTA-KETURI D13-pojat 0:12,95 0:33,37 0:51,23 1:47,18 2:55,59 0:34,63 0:49,07 1:56,55
#VIITTAUS! ######## #VIITTAUS! ###### ###### ###### ###### ###### ######## #######
     
HETA KORKONEN D13-tytöt 0:15,35 0:42,99 1:14,74 2:54,03
       
JENNI KOIVIKKO D13-tytöt 0:14,62 1:02,20 2:18,07 3:34,54
       
#VIITTAUS! ######## #VIITTAUS! ###### ###### ###### ###### ###### ######## #######
AAPO ERKKILÄ E11-pojat 0:14,30 0:40,78 1:11,76 2:27,08
KALLE KÄENMÄKI E11-pojat 0:16,54 0:44,73 1:13,52
PETTERI LEHTINIEMI E11-pojat 0:15,09 0:40,16 1:06,38 2:29,90 0:40,16 1:12,14
JUUSO LEHTONEN E11-pojat 0:13,80 0:35,16 0:59,33 2:06,26 3:20,86 0:35,30 0:59,86
VEETI SARKANEN E11-pojat 0:13,91 0:35,05 0:57,68 2:00,07
       
CECILIA KALLINEN E11-tytöt 0:14,92 0:39,20 1:08,50 2:33,43 3:59,08 0:39,20 1:09,60
EMMA KUPARINEN E11-tytöt 0:14,23 0:34,72 0:58,54 2:03,87 3:22,63
ANNI RINTA-KETURI E11-tytöt 0:13,46 0:32,95 0:54,58 2:01,84 3:02,62 0:32,95 0:51,82
ELIAS SANTALA E10-pojat 0:18,97 1:04,98
SINI SIRO E11-tytöt 0:13,73 0:37,73 1:07,57 2:20,64
       
JOONA PELTONEN E10-pojat 0:15,51 0:45,71 1:16,03 2:41,25
TUDOR PRISADA E10-pojat 0:13,61 0:34,26 0:57,70 1:59,21 0:13,21 0:33,83 0:54,81
       
ENNA ARVOLA E10-tytöt 0:15,03 0:39,22 1:06,71 2:18,48 3:45,95
HANNA VIRTANEN E10-tytöt 0:14,10 0:37,12 1:00,86 2:11,01 3:25,66
SOFIA YLI-ILKKA E10-tytöt 0:13,92 0:35,68 0:58,63 2:06,53 3:14,41 0:54,95
       
JARKKO LEHTINIEMI F9-pojat 0:18,25 1:01,83 3:28,00
       
LAURA LAITASAARI F9-tytöt 0:14,47 0:39,22 1:04,89
VEERA LEHTONEN F9-tytöt 0:14,58 0:40,03 1:08,37 2:36,76 4:02,80
ALIISA PERKIÖ F9-tytöt 0:15,24 0:44,04 1:12,41 2:36,74
       
URHO HILTUNEN F8-pojat 0:15,11 0:41,63 1:13,35 2:32,01
SEBASTIAN LEHTONEN F8-pojat 0:16,35 0:49,46 1:26,92
JOONATAN SALIN F8-pojat 0:21,08 1:08,84 1:50,62
SAMPSA SANTTILA F8-pojat 0:14,99 0:41,98 1:06,48 2:21,67 3:29,48
       
CHARLOTTA KALLINEN F8-tytöt 0:18,25 0:54,21 1:31,88 3:11,23
JANETTE PIRHONEN F8-tytöt 0:15,16 0:44,40 1:14,36 2:38,24
MINNA VIRTANEN F8-tytöt 0:15,19 0:42,33 1:12,20 2:33,16
       
JENNA HEMMINKI G6-tytöt 0:20,02
LUKA RINTALA G7-pojat 0:16,06 0:47,40 1:22,46