24.3.2013
SEINÄJOEN URHEILIJOIDEN LUISTELIJOIDEN KAUDEN 2012-13 PARHAAT AJAT
KOTIMAA ja ULKOJÄÄT     ULKOMAAT, HALLI ja VUORISTO    
LUISTELIJA SARJA 100 m 300 m 500 m 1000 m 1500 m 3000 m 5000 m 10000 m 100 m 300 m 500 m 1000 m 1500 m 3000 m 5000 m
JUHO JÄÄSKELÄINEN M 0:39,40 1:19,41 2:10,59 8:42,27 0:39,28 1:18,90
PASI KOSKELA M
PEKKA KOSKELA M 0:34,36 1:07,92
LAURI LINDEN M 0:39,83 1:22,32 2:07,60 4:36,16 8:03,35 16:41,93
TUOMAS NIEMINEN M
LAURI POTKA M
MIIKA POTKA M
JUHA RINTALA M
JUUSO KÄENMÄKI M 0:42,50 1:25,24 2:17,50 4:52,60 8:22,65 17:20,31 0:40,59 1:19,36 2:01,47 8:07,56
LAURI LINDEN M 0:39,83 1:22,32 2:07,60 4:36,16 8:03,35 16:41,93
TOMMI PULLI M 0:37,99 1:15,53 0:36,47 1:08,92 1:51,39
TIMO RISKU M 0:11,30 0:45,50
JARKKO VIERTOLA M 0:10,81 0:39,91 1:22,05 2:09,62 8:08,48 18:05,56
MATTI YLI-OJANPERÄ M 0:10,67 0:26,30 0:40,36 1:23,20 2:08,75 4:47,18 8:23,28 0:38,27 1:17,72 2:01,08
JUHA SANTTILA M35 0:11,92 0:47,29 1:40,33
ARI HILTUNEN M40 0:11,92 0:45,92 1:42,63 2:29,90 5:22,26 9:25,58 19:22,08
MIKKO YLI-OJANPERÄ M45
KALLE LÄHDESMÄKI M55
ARI MÄENPÄÄ M45
ANSSI KALLINEN M45 0:12,65 0:50,64 2:48,92
TAPANI RENKO M60 0:11,82 0:44,04 1:30,06 2:16,58 4:57,08 8:50,27 0:43,31 2:11,32 4:50,07 8:27,47
MATTI LATVALA M70
         
SUSANNA POTKA N
#VIITTAUS! ####### #######
ANNELI RISKU N
SAANA HYTTINEN N 0:12,03 0:43,69 1:31,00 0:42,20 1:26,68 2:17,75
KRISTIINA KESKI-OPAS N 0:12,58 0:49,10 1:46,88 2:51,59 6:38,64
ELINA RISKU N 0:11,06 0:41,48 1:26,93 0:39,35 1:19,05
MAIJA YLI-OJANPERÄ N 0:12,77 0:49,69
         
PIRJO AROLA A-tytöt
MARWAN HADDARA A19-pojat
ANTTI JÄÄSKELÄINEN A19-pojat
ROOSA HILTUNEN A19-tytöt 0:13,99 0:53,37 1:49,44 2:52,00 6:01,32 10:39,49 0:52,67 2:46,69
SUSANNA LEHTINIEMI A19-tytöt 0:12,32 0:45,60 1:33,03 2:29,67 5:31,26 9:56,94 0:44,05 1:28,78 2:19,55 5:20,32
         
AATU HAUTAMÄKI B17-pojat 0:10,92 0:40,40 1:22,43 2:11,16 4:42,13 8:20,86 0:39,38 1:18,92 2:04,56 4:25,91
VALLE VIERTOLA B17-pojat 0:11,11 0:43,74 1:31,92 2:27,22 5:18,96 0:41,80 1:25,94 2:16,18 4:53,91
         
PIPSA HILTUNEN B17-tytöt 0:13,24 0:50,60 1:45,82 2:46,45 5:49,98 0:50,56 1:39,90 2:34,21 5:30,46
AINO HOLKKOLA B17-tytöt
VEERA SARKANEN B17- tytöt 0:13,33 0:48,54 1:38,88 2:33,70 5:24,53 9:34,08 0:48,12 1:34,84 2:24,64 5:05,48
         
ILA KORKONEN C15-pojat
#VIITTAUS! ####### ####### ####### ####### ####### ####### ####### ####### #######
JAAKKO HAUTAMÄKI C15-pojat 0:11,75 0:44,56 1:29,42 2:23,38 4:58,68 8:32,93 0:43,49 1:27,38
ROBERT RINTA-UPPA C15-pojat 0:13,71 0:34,13 0:55,31 1:58,14 3:02,32 0:55,31 1:59,18
JUHO-JAAKKO YLI-ILKKA C15-pojat 0:11,04 0:41,02 1:23,58 2:16,29 4:49,21 0:39,22 1:19,59 2:02,90 4:40,55
         
KATRIINA KESKI-OPAS C15-tytöt 0:12,25 0:47,77 1:40,35 2:39,39 0:45,87 1:33,89 2:27,52
HELI MAKKONEN D-tytöt
EMILIA LOUNATVUORI C15-tytöt 0:51,93 1:49,05 2:57,28 0:48,74 1:39,55 2:33,28
         
NIKO HEMMINKI D13-pojat 0:14,28 0:36,87 0:58,96 2:02,77
TOPI HILTUNEN D13-pojat
MIKAEL KALLINEN D13-pojat 0:13,74 0:36,98 0:54,58 1:56,05 3:04,60 0:36,98 1:00,24 2:08,96
JOONA KYTÖNIEMI D13-pojat 0:14,45 1:03,75 2:17,99 3:42,41
NIKO RINTA-KETURI D13-pojat 0:13,11 0:34,63 0:51,23 1:49,23 2:55,59 0:34,63 0:53,90 1:56,55
HETA KORKONEN D13-tytöt 0:15,35
         
JENNI KOIVIKKO D13-tytöt 0:14,62 1:02,20 2:18,07 3:34,54
         
#VIITTAUS! #######
AAPO ERKKILÄ E11-pojat
KALLE KÄENMÄKI E11-pojat
PETTERI LEHTINIEMI E11-pojat 0:15,09 0:40,16 1:06,38 2:29,90 0:40,16 1:12,14
JUUSO LEHTONEN E11-pojat 0:13,85 0:35,16 0:59,33 2:06,26 3:20,86 0:35,30 0:59,86
VEETI SARKANEN E11-pojat
         
CECILIA KALLINEN E11-tytöt 0:14,92 0:39,20 1:08,50 2:33,43 0:39,20 1:09,60
EMMA KUPARINEN E11-tytöt 0:14,23 0:34,72 0:58,54 2:03,87 3:22,63
ANNI RINTA-KETURI E11-tytöt 0:13,46 0:32,95 0:54,58 2:01,84 3:02,62 0:32,95 0:51,82
SINI SIRO E11-tytöt 0:13,73 0:37,73 1:07,57 2:20,64
         
JOONA PELTONEN E10-pojat 0:15,51 0:45,71 1:16,03 2:41,25
TUDOR PRISADA E10-pojat 0:13,61 0:34,26 0:57,70 1:59,21 0:13,21 0:33,83 0:54,81
         
ENNA ARVOLA E10-tytöt 0:15,03 0:39,22 1:06,71 2:18,48 3:45,95
HANNA VIRTANEN E10-tytöt 0:14,10 0:37,12 1:00,86 2:11,01 3:25,66
SOFIA YLI-ILKKA E10-tytöt 0:13,92 0:35,68 0:58,63 2:06,53 3:14,41 0:54,95
         
JARKKO LEHTINIEMI F9-pojat
         
LAURA LAITASAARI F9-tytöt 0:14,47 0:39,22 1:04,89
VEERA LEHTONEN F9-tytöt 0:14,58 0:40,03 1:08,37 2:36,76 4:02,80
ALIISA PERKIÖ F9-tytöt 0:15,24 0:44,04 1:12,41 2:36,74
         
URHO HILTUNEN F8-pojat 0:15,11 0:41,63 1:13,35 2:32,01
SEBASTIAN LEHTONEN F8-pojat 0:16,35 0:49,46 1:26,92
JOONATAN SALIN F8-pojat 0:21,08 1:08,84 1:50,62
SAMPSA SANTTILA F8-pojat 0:14,99 0:41,98 1:06,48 2:21,67 3:29,48
         
CHARLOTTA KALLINEN  F8-tytöt 0:18,25 0:54,21 1:31,88 3:11,23
JANETTE PIRHONEN F8-tytöt 0:15,16 0:44,40 1:14,36 2:38,24
MINNA VIRTANEN F8-tytöt 0:15,19 0:42,33 1:12,20 2:33,16
         
JENNA HEMMINKI G6-tytöt 0:20,02
LUKA RINTALA G7-pojat 0:16,06 0:47,40 1:22,46