20.7.2012
SEINÄJOEN URHEILIJOIDEN LUISTELIJOIDEN KAUDEN 2011-12 PARHAAT AJAT
KOTIMAA ja ULKOJÄÄT     ULKOMAAT, HALLI ja VUORISTO    
LUISTELIJA SARJA 100 m 300 m 500 m 1000 m 1500 m 3000 m 5000 m 10000 m 100 m 300 m 500 m 1000 m 1500 m 3000 m 5000 m
JUHO JÄÄSKELÄINEN M 0:40,05 1:21,35 2:10,83 0:37,85 1:14,88 1:56,59
PASI KOSKELA M
PEKKA KOSKELA M 0:35,79 1:14,80 0:09,84 0:34,49 1:07,95
LAURI LINDEN M 0:10,69 0:39,55 1:21,10 2:10,88 4:40,72 7:51,63
TUOMAS NIEMINEN M
LAURI POTKA M
MIIKA POTKA M
JUHA RINTALA M
LAURI LINDEN M 0:10,69 0:39,55 1:21,10 2:10,88 4:40,72 7:51,63
TIMO RISKU M 0:11,51 0:44,98
JARKKO VIERTOLA M 0:10,85 0:39,65 1:21,85 2:03,94 4:34,00 8:36,08 16:31,95 0:38,95 1:17,47 1:58,97
ARI HILTUNEN M40 0:47,82 2:39,44
MIKKO YLI-OJANPERÄ M45
KALLE LÄHDESMÄKI M55
ARI MÄENPÄÄ M45
TAPANI RENKO M55 0:44,47 1:31,05 2:21,41 4:57,70
MATTI LATVALA M70
         
SUSANNA POTKA N
#VIITTAUS! ####### #######
ANNELI RISKU N
SAANA HYTTINEN N 0:11,86 0:43,05 1:29,34 2:23,43 5:08,26 9:27,76 0:40,98 1:22,05 2:11,41 4:48,05
ELINA RISKU N 0:11,46 0:42,56 1:28,18 2:19,22 5:01,29 9:05,31 0:39,89 1:19,64 2:07,77 4:47,55
MAIJA YLI-OJANPERÄ N 0:47,76 1:56,74 0:46,62
         
PIRJO AROLA A-tytöt
MARWAN HADDARA A19-pojat
ANTTI JÄÄSKELÄINEN A19-pojat
JUUSO KÄENMÄKI A19-pojat 0:11,10 0:42,25 1:30,18 2:16,84 4:49,10 8:16,12 17:29,56
TOMMI PULLI A19-pojat 0:37,14 1:16,12 2:00,83 7:24,50 16:05,15 0:36,12 1:11,08 1:50,40 3:57,58 7:24,50
MATTI YLI-OJANPERÄ A19-pojat 0:11,51 0:40,30 1:22,44 2:12,25 4:50,49 8:39,21 0:39,54 1:19,04 2:02,26
#VIITTAUS! ####### ####### ####### ####### ####### ####### ####### ####### ####### ###### ###### ###### ###### #VIITTAUS! ###### ######
         
MIRA HAUTAMÄKI A19-tytöt 0:46,58 2:32,53
         
EERO JÄÄSKELÄINEN A19-pojat
         
VEERA ANTTILA A19-tytöt 0:46,78 5:47,31 0:45,49 2:29,12
TUULI HYTTINEN A19-tytöt 0:12,01 0:46,71
TUULI HYTTINEN A19-tytöt 0:12,01 0:46,71
KRISTIINA KESKI-OPAS A19-tytöt 0:12,39 0:48,70 1:45,92 2:47,07 6:29,36
         
AATU HAUTAMÄKI B17-pojat 0:10,78 0:41,26 1:24,03 2:11,46 4:44,61 0:40,21 1:20,47 2:06,88 4:32,58
         
PIPSA HILTUNEN B17-tytöt 0:13,55 0:53,30 1:49,58 2:55,02 6:22,97
ROOSA HILTUNEN B17-tytöt 0:13,96 0:54,03 1:52,04 2:56,03 5:57,24
SUSANNA LEHTINIEMI B17-tytöt 0:12,19 0:45,96 1:35,06 2:29,21 5:38,31 0:44,83 1:30,95 2:22,85 5:17,82
VEERA SARKANEN B17- tytöt 0:13,15 0:49,27 1:40,66 2:34,71 5:31,50 0:47,93 1:36,98 2:30,06
         
ILA KORKONEN C15-pojat
#VIITTAUS! ####### ####### ####### ####### ####### ####### ####### ####### #######
VALLE VIERTOLA C15-pojat 0:11,30 0:43,60 1:32,67 2:25,29 5:27,58 0:42,80 1:28,85 2:19,04
JUHO-JAAKKO YLI-ILKKA C15-pojat 0:11,24 0:41,74 1:27,17 2:17,00 4:58,20 0:40,40 1:22,72 2:14,84
         
AINO HOLKKOLA C15-tytöt 0:12,82 0:49,65 1:45,38 2:44,66 0:47,38 1:39,00 2:35,69
EMILIA LOUNATVUORI C15-tytöt 0:13,20 0:33,60 0:51,61 1:50,30 2:50,01 0:50,62 1:42,35
HELI MAKKONEN D-tytöt
         
JAAKKO HAUTAMÄKI D13-pojat 0:12,59 0:31,61 0:49,00 1:40,06 2:40,59 5:26,63 0:46,35 1:34,38
MIKAEL KALLINEN D13-pojat 0:14,72 0:37,70 0:59,19 2:10,82 3:25,68 0:37,70 1:03,21
EEMIL KUPARINEN D13-pojat 0:13,25 0:55,39 1:55,63 2:57,97
JOONA KYTÖNIEMI D13-pojat 0:13,49 1:05,83 2:22,63 3:40,96
NIKO RINTA-KETURI D13-pojat 0:13,47 0:53,15 1:47,18 2:56,56 0:49,07
ROBERT RINTA-UPPA D13-pojat 0:14,45 0:38,58 1:03,88 2:14,94 3:26,06 0:38,58 1:06,01 2:17,36
         
#VIITTAUS! ####### ####### ####### ####### ####### ####### ####### ####### #######
   
KATRIINA KESKI-OPAS D13-tytöt 0:12,58 0:31,10 0:48,85 1:42,37 2:45,01 0:31,10 0:46,72 1:36,90
HETA KORKONEN D13-tytöt
ELISA YLI-ILKKA D13-tytöt 0:14,56 1:04,91
         
#VIITTAUS! #######
AAPO ERKKILÄ E11-pojat
NIKO HEMMINKI E11-pojat 0:14,26 0:37,34 1:01,35 2:08,17 3:13,64
TOPI HILTUNEN E11-pojat 0:13,20 0:34,48 0:56,89 2:05,40 3:13,25 0:34,48 0:56,89
ELIAS SANTALA E10-pojat
         
KALLE KÄENMÄKI E10-pojat 0:16,56 0:44,73 1:13,52
LAURI LASSI E10-pojat 0:19,54 0:52,79 1:32,85
PETTERI LEHTINIEMI E10-pojat 0:15,65 0:42,41 1:12,35 2:32,25
JUUSO LEHTONEN E10-pojat 0:13,80 0:36,07 1:00,76 2:14,58 3:23,12 0:37,01 1:03,96
VEETI SARKANEN E10-pojat 0:13,91 0:35,05 0:57,68 2:00,07
         
VERA HAUTAMÄKI E10-tytöt 3:27,10
CECILIA KALLINEN E10-tytöt 0:15,79 0:40,35 1:12,23 2:36,30 3:59,08
EMMA KUPARINEN E10-tytöt 0:15,16 0:38,83 1:04,60 2:19,27 3:43,13
ANNI RINTA-KETURI E10-tytöt 0:13,75 0:36,02 1:00,93 2:05,83 3:18,52
         
JOONA PELTONEN F9-pojat 0:15,99 0:48,66 1:35,27 3:37,20
TUDOR PRISADA F9-pojat 0:14,21 0:36,76 1:00,77 2:14,56 0:34,62 0:56,60
JARKKO LEHTINIEMI F8-pojat 0:18,25 1:02,08 3:28,00
         
ENNA ARVOLA F9-tytöt 0:16,30 0:46,41 1:15,50 3:22,25
HANNA VIRTANEN F9-tytöt 0:14,99 0:40,95 1:07,73 2:24,81 3:47,51
SOFIA YLI-ILKKA F9-tytöt 0:14,63 0:39,13 1:01,72 2:16,73 3:20,78
         
VIIVI KANKAANPÄÄ F8-tytöt 0:20,48
LAURA LAITASAARI F8-tytöt 0:16,69 1:18,49
VEERA LEHTONEN F8-tytöt 0:15,77 0:44,45 1:19,10 2:46,64
ALIISA PERKIÖ F8-tytöt 0:16,11 0:47,71 1:19,75 2:48,64
         
SAMPSA SANTTILA G7-pojat 0:15,84 0:48,06 1:16,71 2:40,80
LUKA RINTALA G6-pojat 0:22,18 1:05,39
         
CHARLOTTA KALLINEN  G7-tytöt 0:19,94 0:57,74 1:42,09 3:33,31
JANETTE PIRHONEN G7-tytöt 0:17,22 0:52,96 1:29,89 3:14,16
MINNA VIRTANEN G7-tytöt 0:16,48 0:48,45 1:19,81 2:56,50
xxx