23.3.2009
SEINÄJOEN URHEILIJOIDEN LUISTELIJOIDEN KAUDEN 2008-09 PARHAAT AJAT
ULKOJÄÄT HALLI & ULKOJÄÄT VUORISTOSSA
LUISTELIJA SARJA 100 m 300 m 500 m 1000 m 1500 m 3000 m 5000 m 10000 m 100 m   500 m 1000 m 1500 m 3000 m 5000 m
ARI HILTUNEN M35 0:11,53 0:43,95 1:30,01 2:19,51 4:56,68 8:40,44 17:42,20
PASI KOSKELA M 0:36,95 1:15,54 0:35,29 1:11,97
PEKKA KOSKELA M 0:36,34 1:13,69 0:34,88 1:09,05
MATTI LATVALA M70 0:59,44 2:10,82 3:03,47
LAURI LINDEN M 0:11,17 0:40,23 1:21,81 2:07,83 8:01,09 16:43,77
TUOMAS NIEMINEN M 0:37,46 1:15,89 0:35,35 1:10,07 1:55,12
LAURI POTKA M 0:10,48 0:38,90 1:19,24 0:37,15 1:13,28 1:55,40
TAPANI RENKO M55 0:12,15 0:46,01 1:33,45 2:22,40 4:54,14 8:34,13
JUHA RINTALA M
JARKKO VIERTOLA M 0:10,70 0:27,82 0:41,16 1:25,56 2:10,70 4:37,03 7:57,85 16:53,49 0:40,10 2:01,83 4:25,11 7:29,58
MIKKO YLI-OJANPERÄ M45
     
ARI MÄENPÄÄ M45
     
KALLE LÄHDESMÄKI M55
TAPANI RENKO M55 0:12,15 0:46,01 1:33,45 2:22,40 4:54,14 8:34,13
     
#VIITTAUS! ######## ####### ####### ####### ####### ####### ####### #VIITTAUS! #VIITTAUS!
SUSANNA POTKA N 0:11,79 0:43,60 1:31,28 2:26,94 5:19,47 0:42,13 1:26,40
#VIITTAUS! ######## #######
ANNELI RISKU N
     
PIRJO AROLA A-tytöt
JUHO JÄÄSKELÄINEN A19-pojat 0:10,76 0:39,39 1:18,91 2:05,64 4:37,36 8:12,66 0:38,92 1:17,77 2:00,30 4:24,61
MIIKA POTKA A19-pojat 0:41,81 1:24,81 0:40,33 1:20,26
     
#VIITTAUS! ######## ####### ####### ####### ####### ####### ####### #VIITTAUS! #VIITTAUS! ####### ######## ####### ####### #VIITTAUS! ####### #######
     
LIISA YLI-OJANPERÄ A19-tytöt 0:11,95 0:31,23 0:45,45 1:33,28 2:27,00 5:20,05 9:17,06 0:44,02 1:28,56 2:16,28 4:53,86
MAIJA YLI-OJANPERÄ A19-tytöt 0:12,36 0:49,37 1:41,98
     
MARWAN HADDARA B17-pojat 0:11,74 0:45,48 1:35,78 2:31,80 5:31,22
ANTTI JÄÄSKELÄINEN B17-pojat 0:10,97 0:28,84 0:41,96 1:28,40 2:20,03 5:19,88 0:41,76 1:22,81 2:13,84 4:52,62
JUUSO KÄENMÄKI B17-pojat 0:12,46 0:47,38 1:38,21 2:31,17 5:26,88
TOMMI PULLI B17-pojat 0:10,74 0:40,40 1:21,37 2:07,88 4:38,15 0:38,53 1:16,58 1:58,41 4:14,33
MATTI YLI-OJANPERÄ B17-pojat 0:11,50 0:43,29 1:31,44 2:26,32 5:18,86 0:41,45 1:24,90 2:15,52 5:10,68
     
MIRA HAUTAMÄKI B17-tytöt 0:12,19 0:46,48 1:34,96 2:28,66 5:31,63
SAANA HYTTINEN B17-tytöt 0:11,50 0:43,68 1:32,04 2:24,34 5:06,78 9:15,27 0:41,33 1:24,04 2:11,93 4:47,19
KRISTIINA KESKI-OPAS B17-tytöt 0:12,60 0:49,23 1:43,40 2:39,38 5:59,43
ELINA RISKU B17-tytöt 0:11,64 0:44,38 1:30,43 2:25,64 5:08,50 0:42,87 1:25,65 2:17,30 4:56,03
     
PETRI ITKONEN C15-pojat 0:11,32 0:44,43 1:33,28 2:27,45 5:40,66
EERO JÄÄSKELÄINEN C15-pojat 0:11,70 0:29,06 0:44,39 1:31,94 2:25,40 5:38,91 0:42,40 1:27,53 2:15,43
HARRI PELTONIEMI C15-pojat 0:12,68 0:48,96 1:43,60 2:41,73 0:47,22 1:35,06
     
VEERA ANTTILA C15-tytöt 0:12,12 0:46,29 1:37,58 2:33,52 5:54,34 0:44,60 1:31,03 2:22,08
ROOSA HILTUNEN C15-tytöt 0:15,00 0:36,20 0:59,04 1:58,94 2:59,91
TUULI HYTTINEN C15-tytöt 0:12,00 0:46,75 1:37,37 2:33,23 0:44,52 1:30,74 2:21,05
SUSANNA LEHTINIEMI C15-tytöt 0:48,35 1:39,90 2:40,27
HELI MAKKONEN D-tytöt
   
AATU HAUTAMÄKI D13-pojat 0:12,10 0:31,26 0:47,73 1:37,16 2:33,28 0:45,93 1:32,10
LAURI KUPARINEN D13-pojat 0:13,28 1:02,08
VALLE VIERTOLA D13-pojat 0:13,68 0:57,60 2:00,28 0:54,19
   
#VIITTAUS! ######## ####### ####### ####### ####### ####### ####### #VIITTAUS! #VIITTAUS!
   
KAISA-MARIA ERKKILÄ D13-tytöt 0:14,36 0:42,30 1:05,36
PIPSA HILTUNEN D13-tytöt 0:14,97 0:39,17 1:01,89 2:12,47
AINO HOLKKOLA D13-tytöt 0:13,41 0:33,65 0:55,07 2:00,90 0:51,51
VEERA SARKANEN D13-tytöt 0:13,20 0:35,34 0:52,70 1:50,23 2:49,69 0:51,60 1:44,68
   
ILA KORKONEN E11-pojat 0:14,97 0:39,33 1:04,77 2:15,58
TOMMI LEHTINIEMI E11-pojat
JUHO-JAAKKO YLI-ILKKA E11-pojat 0:12,95 0:32,90 0:54,24 1:52,51 2:54,30
   
EMILIA LOUNATVUORI E11-tytöt 0:13,59 0:34,31 0:55,86 1:56,02 3:03,02
   
#VIITTAUS! ########
JAAKKO HAUTAMÄKI E10-pojat 0:13,29 0:33,80 0:55,79 1:58,54 2:57,63
   
VILMA HÄMÄLÄINEN E10-tytöt 0:14,88 0:41,86 1:16,48 2:30,98
KATRIINA KESKI-OPAS E10-tytöt 0:13,84 0:35,15 0:58,76 2:02,49 3:12,17
   
AAPO ERKKILÄ F9-pojat 0:16,95 0:48,20 1:20,31 2:52,26
MIKAEL KALLINEN F9-pojat 0:17,45 0:52,26
JOONA KYTÖNIEMI F9-pojat 0:17,63 0:51,95 1:27,32
NIKO RINTA-KETURI F9-pojat 0:14,66 0:38,84 1:04,64 2:21,82
SAMUEL RINTALA F9-pojat 0:16,54 0:48,80 1:24,03
TEEMU VIRTANEN F9-pojat
   
HETA KORKONEN F9-tytöt 0:15,50 0:45,85 1:20,60
ANNA-SOFIA LEPPÄNEN F9-tytöt 0:18,60 0:58,94
ANNIKA MARJAKANGAS F9-tytöt 0:17,53 0:56,02 1:15,63
ELISA YLI-ILKKA F9-tytöt 0:16,50 0:45,05 1:17,11 2:33,10
   
TOPI HILTUNEN F8-pojat 0:14,80 0:40,60 1:07,69 2:22,04
   
KALLE KÄENMÄKI G7-pojat 0:19,34 1:02,55 1:53,99
LAURI LASSI G7-pojat 0:21,06
PETTERI LEHTINIEMI G7-pojat 0:17,09 0:55,53 1:35,13
JUUSO LEHTONEN G7-pojat 0:17,14 0:53,47
VEETI SARKANEN G7-pojat 0:15,98 0:50,44 1:18,27
   
CECILIA KALLINEN G7-tytöt 0:18,87 0:59,87 1:55,75
ANNI RINTA-KETURI G7-tytöt 0:15,13 0:45,41 1:16,77 2:37,95
HANNA VIRTANEN G7-tytöt
   
TUDOR PRISADA G6-pojat 0:16,56 0:52,03 1:30,94
   
SOFIA YLI-ILKKA G6-tytöt 0:16,78 0:49,48 1:25,53 2:51,50